Спорт

Футбалісты «Тарпеда-БелАЗа» і мінскага «Дынама» перамаглі ў гульнях Кубка Беларусі

7 сакавіка, Мінск . У розыгрышы Кубка Беларусі па футболе завяршыліся першыя паядынкі чвэрцьфінальнай стадыі,

Дзеючыя ўладальнікі трафея футбалісты жодзінскага «Тарпеда-БелАЗа» перамаглі ў сябе дома салігорскі «Шахцёр» з вынікам 2:0. Абодва мячы былі забіты ў першай палове сустрэчы: на 15-й хвіліне Вадзім Пабудзей рэалізаваў пенальці, а потым вызначыўся Вадзім Мякіш.

У другім матчы барысаўскі БАТЭ на полі ФК «Мінск» прымаў чэмпіёнаў краіны футбалістаў сталічнага «Дынама» і ўступіў з лікам 0:1. Пераможны гол на 72-й хвіліне гульні забіў Арцём Сакалоўскі.

Раней два першыя чвэрцьфіналы завяршыліся буйнымі перамогамі. Віцэ-чэмпіён Беларусі «Нёман» разграміў у Гродне футбалістаў «Мінска» — 3:0, а «Іслач» з Мінскага раёна на выездзе выйграла ў «Віцебска» — 4:1.

Паядынкі ў адказ за тое, каб трапіць у паўфінал, пройдуць 9 і 10 сакавіка.